Naturalne odżywianie dzieci

28 kwietnia, 2015
Sposób odżywiania małego dziecka ma decydujące znaczenie dla jego późniejszego rozwoju i -przede wszystkim- dla budowania jego naturalnej odporności.
Pierwszym i podstawowym założeniem, które wnosi najwięcej w zdrowie dziecka jest karmienie piersią. Mleko mamy zapewnia wszystkie potrzeby żywieniowe jakie ma małe dziecko, a także buduje bliskosć, wyjątkową rekację miedzy mamą a maleństwem.
Kiedy dziecko skończy pełne 6 miesięcy, należy zacząć wprowadzać do jego diety produkty stałe. Nie warto sugerować się propozycjami, jakie mają dla nas wielkie koncerny produkujace gotowe jedzenie dla dzieci i… gotować samodzielnie. Pamiętajmy, że dieta dziecka powinna składać się przede wszystkim z pełnych ziaren zbórz, warzyw, owoców i nasion. Ograniczmy podawanie dziecku produktów przetworzonych technologiczie, zawierających konserwanty i substancje chemiczne. Zdrowa, naturalna dieta dziecka daje nam gwarancję tego, że nasze dziecko dostaje optymalne i zbilansowanie pożywnienie, które pozytywnie wpływa na jego rozwój psychiczny i fizyczny.
Dla lubiących gotować zdrowo rodziców jest również kuchnia pięciu przemian.
Categories
Tags
Share a Comment