Czym powinny jeść nasze dzieci?

3 kwietnia, 2014

Często zastanawiamy się czy tradycyjne i duże sztućce są odpowiednie dla naszych dzieci, czy też powinniśmy kupić im odpowiednie sztućce dostosowane do ich wieku oraz potrzeb. W poniższym artykule zaprezentujemy jakie sztućce powinniśmy zakupić, aby nasze pociechy jadły chętniej i więcej.

Jeżeli na przykład nasze dwuletnie dziecko dostanie zupę w ogromnym talerzu dla dorosłych, a do tego dostanie bądź będzie karmione normalną łyżką, może poczuć się co najmniej przerażone ogromem jedzenia, jakie próbują w niego wepchnąć. Jeżeli zaś zakupimy komplet miseczek oraz sztućców z aplikacjami z bajek, z pewnością zupełnie inaczej i weselej podejdą do całej ceremonii jedzenia.

Wiemy doskonale, że wiele dzieci jest po prostu niejadkami, toteż należy temu zapobiegać, a nie pogłębiać ich „niezjadliwość”, poprzez dawanie im sztućców oraz talerzy naturalnych rozmiarów. Spróbujmy się postawić na ich miejscu, to tak jak gdyby nam dano ogromne i ciężkie talerze i kazano z nich „zajadać pyszną zupkę”.

Takich sztućców oraz talerzyków dla naszych pociech możemy poszukać w tradycyjnych sklepach „wszystko po 5 złotych”, bądź też w sklepach internetowych z akcesoriami dla najmłodszych.

Categories
Tags
Share a Comment