Zdrowe właściwości wody mineralnej

3 kwietnia, 2014

Od dawien dawna wiadomo, że woda jest dobra na wszystko i bardzo zdrowa, jej działanie bowiem jest uzdrawiające, a sam organizm człowieka składa się w dużej mierze właśnie z wody, której powinniśmy na co dzień dostarczać duże ilości.

Jeżeli jednak chodzi o najmłodsze dzieci, musimy wiedzieć jaką wodę możemy podawać, aby nie zaszkodzić małemu, jeszcze nie rozwiniętemu w pełni organizmowi. Zarówno matka karmiąca piersią, jak i jej maleństwo powinno spożywać wodę niskozmineraliozwaną, choć matka karmiąca może również spożywać wodę średniozmineralizowaną. Zawiera ona bowiem duże ilości magnezu oraz wapnia, których to każda kobieta karmiąca potrzebuje najbardziej.

Nasze dzieci już od pierwszych miesięcy życia, zaraz przed soczkami i deserami, mogą spożywać wodę mineralną do picia, szczególnie kiedy na dworze doskwiera letni upał. Warto przy tym uczyć nasze pociechy picia zwyczajnej wody, bez dodatku glukozy, aby od najmłodszych lat przyswajały jej smak w organizmie.

Jako ciekawostkę zaś, możemy dodać, że dzieci powinny pić wodę kubeczkiem, nie butelką, gdyż na smoczku osadza się najwięcej bakterii, które poprzez płyn dostają się do organizmu naszego malca. Dzienna norma wody dla malca ważącego do dziesięciu kilogramów to 1 litr, oczywiście podczas karmienia piersią nie jest konieczne podawanie wody, gdyż znajduje się ona w pokarmie matki.

Categories
zdrowie  
Tags
Share a Comment