Magiczny świat dzieci

11 listopada, 2014

Najpiękniejszy okres w życiu – dzieciństwo. Można żyć wtedy w świecie bajek i baśni, otaczać się ukochanymizabawkami i cieszyć opieką rodziców oraz ich bezinteresownym uczuciem.

Większość rodziców w pełni respektuje prawo swoich córeczek i synków do cieszenia się dzieciństwem. Dbają o bezpieczeństwo i pielęgnację dzieci, ale przede wszystkim o wypełnienie  ich świata prawdziwą radością. Oczywiście każdego dnia trzeba założyć czyste ubranko, zjeść kaszkę, umyć rączki, ale poza tym jest mnóstwo czasu na  budowanie zamku z klocków, słuchanie piosenek dla dzieci oraz inne zabawy i przyjemności. Tak naprawdę zabawa jest też dla dzieci rodzajem pracy. Dzięki niej uczą się różnych rzeczy i rozwijają fizycznie oraz psychicznie. Rodzice dobrze o tym wiedzą. Dlatego bardzo często kupują prezenty dla dzieci, które będą jednocześnie cieszyć i uczyć. Nie muszą to być nawet jakieś specjalnie edukacyjne zabawki. W końcu dla małego dziecka prawie wszystko jest wielkim odkryciem. Dlatego są pełne ciekawości i spontanicznej radości. Wielu dorosłych właśnie tego dzieciom zazdrości.

Wielu z nich również ma czasem wątpliwości jak pomagać dzieciom w spokojnym i wesołym poznawaniu świata, jak pomagać im kształtować swoją osobowość i w żaden sposób nie zaszkodzić… Na szczęście jest wiele źródeł różnego rodzaju porad dla rodziców. Jednak nawet stosując się do nich oraz korzystając z intuicji rodzicielskiej trzeba pamiętać, że nie tylko rodzice mają wpływ na rozwój dziecka. Z czasem zaczyna ono mieć kontakt z coraz większą ilością osób. Szczególnie ważnym momentem jest pójście do przedszkola. Wszyscy i wszystko będą tam w jakiś sposób działać na dziecko. Ważne więc aby wyniosło z domu przede wszystkim poczucie, że jest ważne, kochane i bezpieczne. Dzięki takim podstawom nikt i nic nie powinno zburzyć jego magicznego świata. Chodzi wręcz o to, żeby dziecko chętnie zapraszało do niego innych, dzieliło się swoimi marzeniami i radościami. Czasami oznacza to po prostu wspólną zabawę ulubionymi klockami.

Categories
zabawy  
Tags
Share a Comment