Tydzień trzydziesty siódmy, czyli czas odpoczynku

10 grudnia, 2014

Im bliżej porodu, tym kobieta silniej może odczuwać wszelkie niedogodności związane z samą ciążą. Przede wszystkim odczuwalne jest zmęczenie, jak również obciążenie związane ze stosunkowo dużym brzuchem.

W trzydziestym siódmym tygodniu ciąży, rozciągać zaczynają się wiązadła w miednicy, jak również wyraźnie odczuwalny przez kobietę może być ucisk w podbrzuszu, który to będzie zwiększał się z czasem. Na tym etapie coraz bardziej uciążliwe może być również chodzenie, a zginanie się jest praktycznie niemożliwe.

Dziecko, które przebywa w organizmie kobiety, praktycznie rozwinęło się i jest przygotowane do życia poza ustrojem matki. W dalszym ciągu rośnie, nabiera siły, energii, jak również gromadzi tkankę tłuszczową. Jego działania skupiają się głównie na dobrym położeniu, istotna jest tu zwłaszcza główka, która w ostatecznym etapie powinna umiejscowić się między kośćmi miednicy matki. W związku z coraz większym brakiem miejsca, dziecko może znacznie mniej się poruszać, zatem brak ewentualnych kopnięć nie powinien być objawem do zmartwień.

Categories
Tags
Share a Comment