Tydzień trzydziesty piąty, czyli problemy ze spaniem

2 grudnia, 2014

Zbliżający się termin rozwiązania na każdą kobietę wpływa inaczej. Z jednej strony, może ona odczuwać radość, spełnienie z faktu, iż niedługo będzie mamą, z drugiej zaś strony, mogą rozpocząć się problemy ze snem, jak również rozdrażnienie.

Z fizjologicznego zaś punktu widzenia, to czas, gdy skraca się szyjka macicy, toteż niezbędne są regularne wizyty u lekarza prowadzącego. W dalszym ciągu mogą również występować niedogodności związane z koniecznością częstszego oddawania moczu, co – jak wspomniano już – wiąże się z naciskiem dziecka na pęcherz moczowy.

Dziecko w dalszym ciągu rośnie, nabiera przede wszystkim wagi i tkanki tłuszczowej, dzięki czemu będzie mogło dostosować się w krótkim okresie czasowym do warunków poza organizmem matki. Ponadto, wciąż reaguje na bodźce zewnętrzne, przede wszystkim światło, jak i dźwięki, rozpoznaje już również głos kobiety, toteż ważne jest, aby poświęcała ona rosnącemu w niej życiu wiele uwagi. Dziecko, w organizmie którego w dalszym ciągu rozwijają się mięśnie, może często kopać, jak również poruszać się, co też powinno być bardzo mocno odczuwa przez kobietę.

Categories
Tags
Share a Comment