Tydzień trzydziesty ósmy – odpoczywaj jak najwięcej!

16 grudnia, 2014

Do porodu pozostało już niedużo czasu. W tym okresie kobieta w dalszym ciągu może czuć się bardzo zmęczona, ociężała. Posłuszeństwa mogą odmawiać nogi, problemem może być również zginanie się. To idealny czas, aby przede wszystkim wypoczywać, gdyż po urodzeniu się dziecka z pewnością niewiele będzie takich okazji.

Ze zmian fizjologicznych kobieta może zauważyć u siebie szeroki rozstaw miednicy. Nie powinna już przybierać na wadze, choć w dalszym ciągu może odczuwać nieprzyjemny ucisk na pęcherz moczowy. Ponadto, zachodzącym w organizmie kobiety zmianom, może towarzyszyć uczucie, które wiele z nich opisuje jako obawę przez utraceniem dziecka, a dokładniej przed tym, że po prostu wypadnie ono z brzucha. Taka sytuacja jednak nie może mieć miejsca, toteż obawy te są nieuzasadnione.

Dziecko w tym okresie jest już w pełni ukształtowane, posiada wszelkie niezbędne do życia organy wewnętrzne. W przypadku ewentualnego porodu, będzie mogło bez większych problemów przeżyć poza organizmem matki. Warto wspomnieć, że w jego organizmie jest znacznie więcej kości niż u dorosłego człowieka, posiada również charakterystyczne fałdki tłuszczu, które będą znikać w dalszym okresie rozwoju, już poza organizmem matki.

Categories
Tags
Share a Comment