Tydzień trzydziesty dziewiąty, czyli czas zmian hormonalnych

20 grudnia, 2014

Na tym etapie ciąży kobieta może ponownie odczuwać wahania nastroju. W tym przypadku przyczyną są oczywiście zmiany hormonalne, które przygotowują organizm przyszłej matki do porodu. Warto jednak podkreślić, że na tym etapie kobieta nie powinna już przybierać na wadze, zaś z pewnością może odczuwać dalsze parcie na pęcherz moczowy, co powiązane jest z ułożeniem się dziecka.

Raptem kilkanaście dni przed porodem, nasila się zmęczenie, które odczuwa kobieta. To wynik przede wszystkim faktu, iż brzuch jest już bardzo duży, dodatkowo zaczynają się pojedyncze skurcze, które to są pierwszym przejawem ewentualnego porodu. W przypadku ich nasilenia się, niezbędna jest konsultacja lekarska.

Dziecko, które znajduje się w organizmie kobiety, jest już przygotowane na przyjście na świat. Jego organy wewnętrzne są rozwinięte, cały jednak czas rozwija się system immunologiczny. Warto wiedzieć, że dziecku wykształciły się już paznokcie, które to będzie trzeba obciąć tuż po porodzie.

Dla każdej kobiety ten czas powinien być momentem na ostatnie przygotowania związane z pojawieniem się dziecka na świecie!

Categories
Tags
Share a Comment