Tydzień trzydziesty czwarty, czyli czas na magazynowanie tłuszczu!

30 listopada, 2014

Dziecko, tuż po porodzie, musi mieć możliwość utrzymania określonej temperatury ciała. W związku z powyższym, niezwykle ważne jest, aby na tym etapie gromadziło odpowiednie ilości tłuszczu. Powiększający się brzuch kobiety świadczy jedynie o tym, że dziecko rośnie i powiększa się jego masa, jak również magazynuje tłuszcz, który to właśnie pozwoli na utrzymanie stałej temperatury ciała.

Ponadto, na tym etapie płuca dziecka są już wykształcone całkowicie, podobnie zresztą jak kubki smakowe, mózg czy też układ nerwowy. Na główce zaś pojawia się znacznie więcej włosków.

Kobieta może odczuwać w dalszym ciągu niepokój, jak również mieć silne zmiany nastroju, co przede wszystkim łączy się ze zbliżającym się rozwiązaniem. W tym przypadku specjaliści podkreślają, że nie powinna ona w żaden sposób tłumić swoich uczuć, wręcz przeciwnie. Ewentualne dolegliwości w dalszym ciągu łączą się ze zgagą, jak również przymusem częstego oddawania moczu, co też wiąże się bezpośrednio z uciskiem dziecka na pęcherz. Z drugiej strony, do rozwiązania już całkiem blisko!

Categories
Tags
Share a Comment