Tydzień siódmy – czas na pierwsze ruchy!

30 lipca, 2014

Po okresie intensywnych dolegliwości, które pojawiają się na typ etapie ciąży, warto zaznaczyć, że i cera kobiety ulega zmianom hormonalnym. Często pojawiają się wypryski, zwłaszcza zaś w okolicach czoła i brody, co jest oznaką jedynie swoistej burzy hormonów, jak trwa w organizmie. Ponadto, często zaobserwować można – na tym etapie – wahania związane z wagą ciała.

Każda ciąża przebiega inaczej, każda również kobieta inaczej znosi ten specyficzny stan. W związku z powyższym, w przypadku jedynych kobiet zaobserwować można swoisty przyrost wagi ciała, u innych zaś drastyczny spadek, co wiąże się z porannymi niedyspozycjami. W tym przypadku warto pamiętać, że pomóc powinna dobrze dobrana dieta, jak również wzmacniające organizm herbatki ziołowe. Istotnym elementem, na tym etapie ciąży, jest odpowiednia dawka snu, która gwarantuje zwiększoną ilość sił.

Sam embrion w tym okresie zaczyna powoli przekształcać się w płód, który przypominać będzie wyglądem małe dziecko. W tym przypadku zaobserwować można już serce, powstają i rozwijają się intensywnie płuca. Na tym etapie nie jest jednak możliwe poznanie płci dziecka, choć powoli rozwijają się już organy płciowe. Warto również podkreślić, że to okres, w którym potomek wykonuje pierwsze, drobne ruchy. Niestety, te nie będą jeszcze odczuwalne przez kobietę.

Categories
Tags
Share a Comment