Tydzień piętnasty – zaplanuj zakupy!

6 września, 2014

W trakcie ciąży dziecko intensywnie się rozwija, co również związane jest z powiększaniem się brzucha kobiety. Okazuje się, że drugi trymestr to czas, w którym większa ilość ubrań dotychczas noszonych będzie zbyt mała, zatem kobieta powinna zaplanować małą wycieczkę po sklepach z odzieżą dla ciężarnych.

W tym okresie powiększa się również serce kobiety, gdyż wzrasta zapotrzebowanie dziecka właśnie na ten element. To również czas, gdy przyszła matka może odczuwać intensywne skurcze macicy, zwane przez specjalistów jako skurcze Braxtona Hicksa. To swoistego rodzaju przygotowanie ciała do porodu. Uznaje się powszechnie, że dolegliwość, jaką są zaparcia i jakie występują na tym etapie ciąży, można zniwelować piciem dużej ilości wody. Zalecane są również kobietom lekkie ćwiczenia i długie spacery, gdyż to właśnie przyśpiesza obieg krwi w organizmie, jak również powoduje postanie znacznie większej ilości tlenu.

Płód w omawianym okresie jest również bardzo aktywny. Umożliwia mu to zwłaszcza płyn owodniowy, który pomaga mu przemieszczać się. W ten sposób dziecko niejako pływa, obraca się swobodnie na wszystkie strony.

Categories
Tags
Share a Comment