Tydzień ósmy, czyli ludzkie kształty

5 sierpnia, 2014

W ósmym tygodniu „fasolka” czy też „ziarnko ryżu” zaczyna powoli przypominać dziecko. Widoczne są ręce, nogi, jak również oczy, intensywnie w dalszym ciągu rozwijają się uszy. Skóra płodu w dalszym ciągu jest przezroczysta, co też sprawia, że widoczne są praktycznie wszystkie, wykształcone do tej pory, narządy wewnętrzne.

Na tym etapie ciąży wydłużeniu ulegają kończyny płodu, kształtują się również stawy. To również czas, w którym zaczynają pracować nerki dziecka, możesz również poczuć pierwsze uderzenia dziecka, gdyż kształtuje i rozwija się intensywnie układ nerwowy.

Kobiety w ósmym tygodniu ciąży mogą odczuwać przede wszystkim dyskomfort związany z koniecznością częstego oddawania moczu, mogą również zauważać pierwsze zmiany w wyglądzie zewnętrznym, a dokładniej wielkością brzucha. Zbyt jednak szybki przyrost wagi, jak również stosunkowo duży brzuch na tym etapie rozwoju może świadczyć przede wszystkim o ciąży mnogiej, toteż mogą być potrzebne dodatkowe konsultacje lekarskie.

Warto również podkreślić, że na tym etapie przestają praktycznie występować nudności, jak również bóle głowy, co spowodowane jest ustatkowaniem się hormonów.

Categories
Tags
Share a Comment