Tydzień jedenasty – żegnajcie nudności!

26 sierpnia, 2014

Kobiety, które ciążę przechodzą w sposób ciężki, właśnie w jedenastym tygodniu powinny zacząć odczuwać znaczą poprawę. To właśnie wówczas całkowicie powinny zaniknąć problemy z porannymi wymiotami czy też bólem głowy. Ten czas jednak to w dalszym ciągu wahania wagi – może zdarzyć się, że zamiast przybierać na wadze, kobieta będzie tracić kilogramy. Powiązane jest to przede wszystkim z szalejącymi hormonami, ale również indywidualnie wykształconymi nawykami żywieniowymi.

Ważnym na tym etapie ciąży, jak zresztą i na każdym z pozostałych, jest odpowiednie wsparcie, zarówno ze strony najbliższych, jak również lekarza prowadzącego czy też dietetyka. To wszystko wpływa bowiem na nastrój kobiety i to, jak przebiega ciąża.

Pod koniec jedenastego tygodnia dziecko ma ukształtowane praktycznie wszystkie najważniejsze narządy, które rozpoczynają już samodzielnie, normalnie funkcjonować. Warto podkreślić, że to również czas, w którym zaczyna się rozwijać łożysko, jak również tęczówka oka, skóra zaś nabiera barwnika i pozwoli przestaje być przezroczysta.

Categories
Tags
Share a Comment