Tydzień dwudziesty siódmy, czyli zmienia się ciało…

6 listopada, 2014

Przebieg ciąży w dużej mierze, jeżeli nie zasadniczej, związany jest ze zmianami fizycznymi, jakie zachodzą w ciele matki. W tym przypadku trzeba zaznaczyć, że bynajmniej nie chodzi tylko o rośnięcie brzucha, gdyż ten jest sprawą indywidualną. Poza jednak nim, należy wspomnieć o powiększających się piersiach, jak również coraz ciemniejszych, wydzielających niekiedy pokarm, sutkach.

Warto, aby kobieta w tym okresie dużo wypoczywała, z pewnością zaś powinna się oszczędzać, gdyż dziecko w dalszym ciągu wrażliwe jest na światło, hałas.

W organizmie dziecka następuje zaś proces kostnienia. Mięśnie i narządy wewnętrzne dziecka wciąż rosną, pojawia się również powoli tkanka tłuszczowa. Na tym etapie rozwoju, potomek może już otwierać i zamykać oczy, jak również mrugać powiekami. Wygląda praktycznie tak, jak w dniu porodu, niemniej jednak jest zdecydowanie mniejszy, jak również lżejszy. Z drugiej strony, nie można powiedzieć, że próżnuje w brzuchu matki. Intensywnie bowiem uczy się kontrolować swoje ruchy.

Categories
Tags
Share a Comment