Tydzień dwudziesty dziewiąty, czas wątpliwości

12 listopada, 2014

Ciąża to nie tylko okres szczególny pod względem fizycznym, ale również wyjątkowy czas dla kobiety, aby móc przewartościować swoje dotychczasowe życie. Wiadomym jest, że w momencie przyjścia na świat dziecka, zmieni się wszystko.

Pojawiające się zatem wątpliwości są czymś całkowicie naturalnym i nie można ich lekceważyć. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, że wiele kobiet podkreśla, że owe wątpliwości są spowodowane swoistego rodzaju huśtawką nastrojów i nie koniecznie przyczyniają się do rozwiania wszystkich pytań. Z drugiej strony, pojawiać się mogą także zapytania dotyczące samego porodu, jego przebiegu. Warto zatem zainwestować przede wszystkim w dobrą literaturę specjalistyczną i zacząć przygotowania.

W tym okresie dziecko wciąż się intensywnie rozwija w kobiecym brzuchu. Posiada już niezbędną tkankę tłuszczową, która pozwoli przede wszystkim na utrzymanie określonej temperatury ciała tuż po urodzeniu. Ponadto, to również czas, gdy dziecko wciąż aktywnie próbuje zapanować nad swoimi ruchami, jak również uczy się ssać intensywnie palca. Dzięki temu lepiej będzie przygotowane do życia tuż po przyjściu na świat.

Categories
Tags
Share a Comment