Tydzień dwudziesty, czyli połowa za nami!

26 września, 2014

Tydzień dwudziesty związany jest przede wszystkim z intensywnym i wszechstronnym rozwojem poszczególnych układów u dziecka. I tak, rozwija się w dalszym ciągu układ pokarmowy, jak również immunologiczny. To także czas, gdy rozwijają się płuca i ten obszar mózgu, który w przyszłości będzie odpowiedzialny za rozpoznawanie poszczególnych smaków i zapachów, jak również dotyku czy wzroku.

U dziecka zaczynają wykształcać się również pierwsze rzęsy, jak również włoski na głowie, zarysowują się również brwi. Oczy są w dalszym ciągu zamknięte, mogą również wydawać się nieproporcjonalne w stosunku do reszty ciała, co jednak spowodowane jest głównie faktem, iż twarz dziecka nie przybrała jeszcze ostatecznego kształtu.

W omawianym okresie wiele kobiet odczuwa dyskomfort związany ze wzorkiem, co też powiązane jest bezpośrednio ze zmniejszoną ilością płynu w gałkach ocznych. Zaleca się zwłaszcza tym, które maja problem z widzeniem, jak również noszą soczewki kontaktowe, ich zmianę na okulary. Część kobiet może również odczuwać problemy z oddychaniem, co bezpośrednio związane jest z mocno zaciśniętymi płucami.

Categories
Tags
Share a Comment