Tydzień czterdziesty pierwszy – poród się spóźnia?

25 grudnia, 2014

Wiele kobiet psychicznie nastawia się na poród w dniu, który to został im wyznaczony przez lekarza prowadzącego. Niestety, w wielu przypadkach data ta jest ustalana bardzo intuicyjnie, zatem należy ją traktować jako datę po prostu orientacyjną, nie zaś wyznaczniki, w którym poród z pewnością nastąpi.

Tydzień czterdziesty pierwszy ciąży nie musi niepokoić przyszłą matkę, niemniej warto skonsultować się z lekarzem, który przede wszystkim sprawdzi, czy z dzieckiem wszystko jest w porządku, jak również wskaże ewentualny, ponowny orientacyjny termin.

Z drugiej strony, dziecko w omawianym czasie jest już gotowe na przyjście na świat, zatem ewentualnym rozwiązaniem jest po prostu wywołanie porodu przez specjalistów. W takim jednak przypadku należy zastanowić się na tą możliwością, nie zawsze bowiem jest to konieczność. Być może okazać się, że tydzień czterdziesty pierwszy będzie właśnie tym, w którym dziecko zdecyduje się na to, aby pojawić się na świecie! Warto zatem zaczekać jeszcze kilka dni.

Categories
Tags
Share a Comment