Tydzień czterdziesty drugi – dziecko wciąż nie jest na świecie?

28 grudnia, 2014

Dziewięć miesięcy ciąży to bardzo długi i skomplikowany okres czasu, w którym to zarówno w organizmie kobiety, jak również mężczyzny zachodzą bardzo duże zmiany. Nic zatem dziwnego, że większość kobiet nie chce dodatkowo czekać i nie może doczekać się dnia narodzin potomka.

W przypadku, gdy poród opóźnia się znacząco, a kalendarz wskazuje, że to już czterdziesty drugi tydzień, kobieta może odczuwać naturalny strach, jak również niepokój.

Co robić w takiej sytuacji?
Lekarze podkreślają, że po czterdziestym pierwszym tygodniu ciąży rzeczywiście wrasta ewentualne ryzyko powikłań. W związku z powyższym niezbędna jest odpowiednia opieka medyczna, jak również powtarzanie badań, które będą mogły określać stan dziecka. Każda przyszła matka, w tym właśnie okresie czasu, powinna być bardzo aktywna. Powolne spacery, jak również ciepłe kąpiele są wskazane, gdyż mogą przyczynić się do wywołania porodu. Ważnym jest również odpowiednie współpracowanie z personelem szpitala i wykonywanie wszystkich poleceń. To właśnie sprawi, że poród zostanie wywołany w sposób naturalny, bez ewentualnej konieczności stosowania preparatów.

Categories
Tags
Share a Comment