Opuchnięte nogi w tygodniu dziewiętnastym?

22 września, 2014

Okazuje się, że ciąża ma również duży wpływ na zatrzymanie wody w organizmie. Wówczas to właśnie kobieta odczuwa kolejne dolegliwości, jakimi są przede wszystkim opuchnięte nogi. Masaż, jak również regularne kąpiele z olejkami mogą zapobiec temu niemiłemu uczuciu, niemniej kobieta powinna w dalszym ciągu również wiele odpoczywać. Inną, powszechnie występująca dolegliwością na tym etapie ciąży, jest również drętwienie rąk i nóg.

Dziecko, które rozwija się intensywnie w brzuchu kobiety, reaguje już na większość bodźców zewnętrznych bardzo dobrze. Przede wszystkim ważny jest dotyk, głaskanie, choć słyszy ono również wszelkie hałasy. Spowodowane jest to intensywnym rozwojem komórek w mózgu, które wyczulają dziecko na to, co dzieje się wokół niego. Ważnym elementem jest również kształtowanie się systemu regulacji temperatury.

W omawianym okresie, dziecko nie posiada jeszcze przylegających do ciała uszek, jak również kształtują się dopiero zawiązki zębów mlecznych i stałych. Skóra pokryta jest zaś specjalną mazią, która chroni ciało przed ewentualnymi infekcjami.

Categories
Tags
Share a Comment