Czas na igraszki, czyli tydzień dwudziesty szósty!

2 listopada, 2014

Dziecko, przebywając w brzuchu matki, ma dużą swobodę. Okazuje się, że może spokojnie się poruszać, obracać, jak również fikać niemal fikołki. Jest również w dalszym stopniu bardzo wrażliwe na światło, uczy się ssać kciuka.

W omawianym czasie kształtuje się przede wszystkim układ nerwowy dziecka, zdecydowanie powiększa się mózg, zaczynają również łączyć się obwody nerwowe z komórkami mózgu. Dzięki tym procesom, dziecko po raz pierwszy może rozpocząć mozolną naukę oddychania przy użyciu mięśni i płuc.

Kobieta w tym okresie może w dalszym ciągu odczuwać pewnego rodzaju dolegliwości, związane przede wszystkim z bólami krzyża, jak również ewentualnym puchnięciem stóp, nóg. Pojawiać mogą się również pierwsze myśli związane z samym porodem, jak również wątpliwości, które można zamknąć w pytaniu: „Czy będę dobrą matką i dam sobie radę z wychowaniem dziecka?”. W tym jednak okresie, samopoczucie przyszłej rodzicielki powinno być jednak bardzo dobre, zatem można powiedzieć, że to idealny czas, aby zaopatrzyć się w różnego rodzaju poradniki i ćwiczyć przynajmniej teorię związaną z wychowaniem dziecka.

Categories
Tags
Share a Comment