Czas na akrobacje – tydzień dwudziesty czwarty

26 października, 2014

Problemem wielu kobiet w ciąży są rozstępy spowodowane naciąganiem się skóry brzucha. Ważne, aby już od pierwszych dni stosować odpowiednie kremu, gdyż wówczas w dwudziestym piątym tygodniu ciąży, brak ewentualnych kłopotów z tą właśnie dolegliwością.

W tym czasie pępek może być bardzo wypukły lub też przeciwnie – praktycznie niewidoczny. Ważnym jest, aby na tym etapie ciąży pić dużo płynów, zwłaszcza zaś wody. Odwodnienie organizmu może bowiem przyczynić się do ewentualnych skurczów macicy, jak również bólów, które podobne będą do pierwszych objawów przedwczesnego porodu. W każdym z takich przypadków oczywiście należy skontaktować się jak najszybciej z lekarzem prowadzącym, niemniej jednak, picie odpowiedniej ilości płynów powinno pozwolić kobiecie na uniknięcie tegoż problemu.

Warto jednak podkreślić, że ewentualny poród na tym etapie, jest możliwy, dziecko zaś ma szansę jego przeżycia. Wiąże się to z ukształtowaniem jego wszystkich ważnych organów wewnętrznych, jak również z powstaniem pęcherzyków płucnych w płucach. Dodatkowo, w mózgu nie będą zachodzić już żadne inne zmiany, na tym etapie jest on taki sam, jak u noworodka.

Categories
Tags
Share a Comment