Brzuszek się powiększa – powitamy tydzień dwunasty!

25 sierpnia, 2014

Prawidłowy rozwój dziecka powiązany jest bezpośrednio ze wzrostem wagi kobiety, jak również powiększeniem się brzucha. W tym przypadku, w dwunastym tygodniu, jest on już zdecydowanie większy, również zaokrąglony, zaczyna być widoczny, jego kształt wyraźnie zarysowuje się na ubraniu.

W przypadku kobiet, które okres ciąży znoszą wyjątkowo źle, w tym okresie powinny całkowicie zaniknąć nudności. Wiąże się to bezpośrednio z wykształcaniem się łożyska, które przejmuje dotychczasowe funkcje, jakie to pełniły hormony, dzięki czemu znikają również poranne nudności.

Rozwój dziecka, w tym okresie, związany jest przede wszystkim z wykształcaniem się podbródka, szczęk i organów płciowych, niemniej nie są one jeszcze dostrzegalne podczas ewentualnego badania USG. Warto nadmienić, że w tym czasie spada również drastycznie ewentualna możliwość poronienia, co jednak nie oznacza, że kobieta może przestać o siebie troszczyć się tak, jak dotychczas.

Choć skóra dziecka nabrała nieco kolorytu, w dalszym ciągu widać większość narządów, również niebieskie żyłki, jak i zarysy paznokci, które kształtują się również w tym właśnie okresie. Dziecko umie również, na tym etapie rozwoju, już ssać.

Categories
Tags
Share a Comment