Jak zachować się z wizytą u znajomych, szczególnie kiedy zabieramy ze sobą dzieci

3 lipca, 2014

Wszyscy wiemy, że istnieją pewne reguły i zasady zachowywania się w towarzystwie, w gościach, istnieją również zasady zachowywania się u znajomych, kiedy przyprowadzamy ze sobą swoje dzieci. Oczywiście najlepiej, kiedy nasze wizyty u znajomych są łączone ze spotkaniami rówieśników, jednak czasem zdarza się również, że wybieramy się do znajomych, którzy jeszcze nie mają dzieci.

W obu przypadkach obowiązuje nas zasada pilnowania swoich dzieci i zwracania szczególnej uwagi co robią, czym się bawią oraz jak zachowują się wobec innych dzieci, aby w niczym nie urazić naszych znajomych, aby również dzieci zgadzały się ze sobą a nie na przykład wyrywały sobie zabawki.

Powinniśmy również traktować na równi swoje dzieci oraz dzieciaki naszych znajomych, aby żadne z małych rozrabiaków nie czuło się pokrzywdzone, bądź wywyższone, co naje im odpowiednio pozycję w zabawie.

Pod żadnym pozorem nie wybierajmy się z wizyta do znajomych z chorymi dziećmi, chyba że nasza wizyta jest zapowiedziana, znajomi nie mają dzieci i nie boją się zarazków, tym samym zgadzają się na nasze odwiedziny, wiedząc o przeziębieniu bądź infekcji naszej pociechy.

Kiedy już zasiądziemy przy stole ze znajomymi, nie próbujmy „zwalić” opieki na naszych znajomych, bowiem są to nasze dzieci i to my jesteśmy za nie w pełni odpowiedzialni. Pamiętajmy również, aby nie brać ze sobą ulubionych zabawek dzieci, bowiem mogą z tego tytułu wyniknąć jedynie problemy i konflikty pomiędzy rówieśnikami. Zaś po skończonej wizycie oraz zabawie naszych dzieci posprzątajmy po nich, nawet jeżeli we własnym domu nie sprzątamy po dzieciach, będąc w gościach nie wypada robić awantury bądź zostawiać bałaganu.

Niestety pora jesiennych i zimowych chłodów nie sprzyja wypadom za miasto czy na plac zabaw, dlatego częściej wybieramy wizyty u znajomych i przyjaciół. Niestety również w tym okresie nasze dzieci chorują najczęściej. Pamiętajmy zatem, aby się nie narzucać, a na umówionym spotkaniu zachowywać z kulturą i zrozumieniem. Pamiętajmy również, ze na wizytę do znajomych należy zabierać wyłącznie zdrowe dzieci. Takie zachowanie oraz traktowanie się podczas wszelakich wizyt towarzyskich, otworzy nam furtkę na przyszłość.

Categories
dziecko  
Tags
Share a Comment