Planowanie ciąży – pewne informacje

2 kwietnia, 2014

Niezapomniany dla przedstawicielki płci pięknej moment na zostanie matką to czas między 20 a 30 rokiem życia. Są to lata największej płodności, a oprócz tego – mniejszego niż w dalszym wieku niebezpieczeństwa narodzin dziecka z pewnymi wadami genetycznymi. Planowanie ciąży po 35 roku życia łączy się  przeważnie z powikłaniami, podobnie jak i liczba wiosen poniżej 18 lat, gdyż system kobiety jest w owym czasie dopiero na etapie wzrostu.

 

Kiedy jednak jest odpowiedni moment na posiadanie dzieci z ekonomicznego punktu widzenia? Ciężko można udzielić odpowiedzi na to zagadnienie. Tak rzeczywistości zazwyczaj jest tak, że partnerzy muszą zdecydować, albowiem ciąża może wiele zmienić w karierze zawodowej kobiety. Wraz z przyjściem na świat dziecka którakolwiek trwała sytuacja finansowa może ulec modyfikacjom, jak by nie było bycie rodzicem to zobowiązanie na lata.

Poważniejsze jednak raczej od ekonomicznego punktu widzenia są wzruszenia i więź, jaka jednoczy partnerów – obopólne zrozumienie, empatia i zdolność porozmawiania. Kobieta, która czuje się bezpieczna przy swoim partnerze, wyeksponowana jest na pomniejszoną ilość stresów związanych z nowym etapem życia, stąd właściwa postawa przyszłego taty posiada wielki wkład w tok wydarzeń w tym momencie w trakcie planowania ciąży. Przeważnie jednak jest tak, że pociecha z definicji winien zespolić partnerów, którzy tworzą bez polotu związek. Zostaje dla nich formą na rozstrzygnięcie kłopotów i niezgodności. Nie jest to jednak żadne wyjście z sytuacji, a nawet na odwrót – w takiej sytuacji trzeba pomyśleć, czy ma to sens i jakie implikacje może pociągnąć za sobą tak infantylna postawa. Nowy członek domostwa nie powiąże coraz luźniejszego związku, stąd przed podjęciem decyzji o planowaniu ciąży jest koniecznym zdołać zdążyć ze wszystkimi kłopotami, jakie w nim są. Dzidziuś albowiem jest cudem, jaki winien powstać z miłości pary ludzi. Trzeba pamiętać, że przecież posiadanie potomstwa to nie tylko niezapomniane uciechy i porywy, ale także niespokojne noce, fizyczne opadanie z sił, przeszkody w adaptacji do nieznanej roli w życiu, niepokój o zdrowie dziecka.

Planowanie ciąży stanowczo może przynieść korzyść kolejnej matce odpowiednio dostosować się do tego okresu w życiu. Warto również pamiętać, że dzisiaj umiejętne planowanie ciąży w ogóle posiada duże pojęcie, jako że posiadanie dzieci zaczyna być po prostu często…znamiennikiem zamożności. W rzeczywistości nie ma naturalnej metody planowania ciąży, która w stu procentach zapewniałaby sukces. Miejmy na uwadze, że łatwiej jest starać się o dziecko przedstawicielce płci pięknej, która ma regularne okresy. Jako że znajomość twojego organizmu całościowo posiada ogromne znaczenie, przyszła matka winna rozpoznawać osobiste cykle miesiączkowe. Z pewnością planowanie ciąży powinno brać pod uwagę uwarunkowania takie jak: unikanie stresu, stresujących sytuacji, sztucznych środków słodzących, odłożenie wszystkich psychotropów, dużej ilości medykamentów i suplementów. Już w trakcie planowania ciąży warto też zapoznać się z metodami relaksacji oraz oddechowymi, w czym może pomóc chociażby ginekolog.

Do typowych zwiastunów zapłodnienia zaliczają się: brak miesiączkowania, krwawienie związane z zagnieżdżeniem przyszłego płodu, zgaga, nudności i wymioty, senność, metaliczny smak w ustach, plamy skórne, częste siusianie, wzdęcia, zmiany nastrojów, zwiększona ciepłota ciała. Zaznaczyć tutaj jednak należy, że u każdej kobiety mogą one odbywać się w zróżnicowanym czasie i z różną intensywnością, jeśli w ogóle wszystkie wystąpiły. Jeżeli jednak płeć piękna, która planuje ciążę, zaobserwuje u siebie część z tych objawów, na początek winna zrobić test na bycie w ciąży, a następnie badanie w gabinecie ginekologicznym.

Kończąc warto też dodać, że gdy planowanie ciąży zakończy się urodzeniem dziecka, wskazane jest dokładnie zapoznać się z zachowaniem organizmu w każdym z 3 trymestrów.

Categories
ciąża  
Tags
Share a Comment