Ostatnie tygodnie przed porodem

28 maja, 2015
Zbliża się termin twojego porodu? Zjednej strony jesteś podekscytowana tym, że już niebawem zobaczysz Twoje dziecko. Myślisz o tym, jak będziesz je tulić, karmić ubierać, jak zmieni się Twoje dotychczasowe życie, czy dasz radę w nowej roli-Mamy? Z drugiej strony obawiasz się samego porodu, bólu porodowego, tego czy trafisz na właściwą, kompetentną położną, czy będziecie mieć w szpitalu dobrą opiekę. Te wszystkie nadzieje i obawy są naturalną rzeczą i towarzyszą każdej przyszłej mamie, zwłaszcza w ostatnich tygodniach trwania ciąży. Końcówka ciąży, to również spory wysiłek fizyczny. Brzuszek jest już na tyle duży, że nie możesz wykonywać niektórych czynności, np.zawiązać sobie butów, czy wykonać pedicuru:)
Co dzieje się podczas ostatnich tygodni ciąży?
37 tydzień ciąży przynosi obniżenie dna macicy, czyli wstawianie główki dziecka do kanału rodnego. Z Twoich piersi może zacząć lecieć pierwsze mleko. Te kilka kropelek to siara– mleko, które dziecko wypije zaraz po porodzie.
38 tydzień ciąży to czas, kiedy mogą pojawić się skurcze przepowiadające, których zadaniem jest przygotowanie Twojego ciała do akcji porodowej. Jeśli Twoje dziecko urodzi się w tym tygodniu, bądz spokojna- od tego tygodnia ciążę uważa się za donoszoną!
39 tydzień ciąży, sama końcówka ciąży, to odpowiedni moment, żeby uaktywnić się seksulanie. W męskim nasieniu znajduje się hormon, który jest niezbędny do rozpoczęcia porodu:) Pamiętaj, że tylko 5% dzieci rodzi się o ustalonym terminie porodu, więc w każdym momencie miej przy sobie spakowaną torbę do szpitala.
40 tydzień ciąży to czas, kiedy powinnać zacząćpić herbatkę z liści malin (wzmacnia macicę i szyjkę macicy) i spokojnie czekać na rozpoczęcie akcji porodowej. Pamiętaj, że ciąża przenoszona nawet 14 dni nie przekreśla możliwości rodzenia siłami natury.
Categories
ciąża  
Tags
Share a Comment