Znaczenie matki w życiu dziecka

27 kwietnia, 2014

Wielu piosenkarzy i poetów przywołuje w swych tekstach postać matki. Szeroko rozumiane macierzyństwo znajduje także odbicie w prozie oraz sztuce. Co ważniejsze, motyw ten jest żywy praktycznie w każdej epoce, kreując matkę jako osobę wyjątkową i ważną. Warto jednak pamiętać, że działanie to posiada także drugie oblicze, jakim są uczucia i odczucia matki. Ogólnie wiadomo, że macierzyństwo to najpiękniejszy i najmilej wspominany czas w życiu każdej kobiety.

Bez względu na karty historii, sytuację polityczną czy społeczną, każda kobieta najlepiej realizuje się życiowo właśnie poprzez macierzyństwo. Wbrew pozorom nie jest to tylko przewijanie pieluch, kaszki, zupki i stłuczone kolana. Podstawowym zadaniem, jakie realizuje matka jest przygotowanie do dorosłości.

Wiele kobiet stara się na siłę chronić swoje dzieci, ograniczając tym samym ich samodzielność. W oczach matki jest jak najbardziej właściwe działanie, jednakże rzeczywistość potrafi gorzko zweryfikować te działania. Niepodważalny jest fakt, iż matka w oczach swojego dziecka jest autorytetem. Kwestia ta stanowi jeden z istotnych elementów macierzyństwa i jest wynikiem prawidłowego wychowania oraz zdrowych relacji pomiędzy matką a dzieckiem praktycznie już od momentu narodzin. Śmiało można więc stwierdzić, że macierzyństwo daje ogromną satysfakcję i wiele radości, a także w swoisty sposób ukierunkowuje młodego człowieka do odpowiednich działań w zakresie założenia własnej rodziny.

Categories
Tags
Share a Comment