Skuteczność naturalnej antykoncepcji

26 grudnia, 2014

Naturalne metody planowania rodziny jak metoda objawowo- termiczna oraz metoda Billingsów traktowane są jako sposoby na dokładne określenie dni płodnych. W ten sposób dwoje ludzi może wyznaczyć dni w cyklu miesiączkowym, kiedy najlepiej współżyć, by począć potomka. NPR, to sposoby o wysokiej skuteczności, bazujące przede wszystkim na obserwacji procesów zachodzących w narządach płciowych kobiety. To jest kontroluje ona śluz, który jest najważniejszym z symptomów zbliżającej się owulacji oraz mierzy temperaturę ciała w określonym miejscu, na przykład w ustach codziennie rano. Wszystkie spostrzeżenia należy zapisywać na karcie obserwacji w ten sposób tworzy się wykres cyklu miesiączkowego, na którego przykładzie określa się dni płodne i niepłodne.

Tak, więc NPR służą głównie to zaplanowania poczęcia upragnionego dziecka. Jest to spore ułatwienie i nadzieja dla par, które długo starały się o potomstwo, nie korzystając z naturalnych metod. One dają możliwość bardzo dokładnego określenia, momentu wystąpienia owulacji. Współżyjąc w tym czasie kobieta ma dużą szansę na zajście w ciążę. Co jednak, kiedy poczęcie dziecka chcemy dosunąć w czasie? Można potraktować naturalne metody planowania rodziny, jako naturalną antykoncepcję? Chociaż z tą powszechnie znaną (hormonalną lub mechaniczną) nie ma nic wspólnego, tak. Światowa organizacja zdrowia uznaje je, jako jeden z wielu sposobów antykoncepcji. Jest on zgodny z naturą, nie ingeruje w ciało kobiety i co najważniejsze tak metoda objawowo- termiczna jak i Billingsów wypadają w badaniach nad skutecznością wysoko.

Jeśli stosować się szczegółowo do wszystkich zaleceń ich skuteczność może wynosić od 97 do 98%. Więc nie jest to mało. Ponadto w metodzie objawowo- termicznej można wyznaczyć okres bezpłodności pewnej to jest po owulacji po czterech dniach wyższej temperatury. Wtedy współżycie jest możliwe bez zapłodnienia Jednak nigdy nie należy rezygnować z mierzenia temp. w drugiej fazie cyklu i obserwacji śluzu, ponieważ bardzo rzadko, ale u niektórych kobiet występują dwie owulacje w ciągu jednego cyklu. Przeważnie wtedy jest on wtedy przedłużony.

Categories
Tags
Share a Comment