Piosenki dla dzieci

11 sierpnia, 2014

Dzieci uczą się przez zabawę. Jest więc ona jednocześnie przyjemnością, ale i ciężką pracą. Trzeba ją koniecznie naszym pociechą ułatwiać i uprzyjemniać. Tak jak dbamy o pielęgnację dziecka musimy dbać o jego właściwy rozwój w różnych kierunkach.

Kupujemy dziecku różnorodne zabawki i książeczki z bajkami, żeby wspierać jego rozwój i wyobraźnię. Działają one na większość zmysłów dziecka. Jednak trzeba pamiętać też u słuchu. Muzyka to bardzo ważny element magicznego świata dzieci. Większość maluchów po prostu lubi słuchać i śpiewać piosenki. W ten sposób kształtuje się poczucie rytmu, słuch muzyczny oraz pamięć. Powszechna jest opinia, że należy puszczać dziecku muzykę kiedy jest jeszcze w brzuchu mamy, bo dobrze to na nie wpływa. Piosenki specjalnie układane i komponowane dla dzieci mają raczej prostą linię melodyczną oraz wpadające w ucho słowa. Większość dzieci bez problemu je zapamiętuje i może potem występować na rodzinnych obiadach.

Ulubione piosenki dziecka mogą być pomocne w różnych codziennych sytuacjach. Na przykład kiedy nie chce jeść kaszki, jest smutne albo znudzone. Wystarczy pościć płytę albo zanucić dziecięcy przebój i od razu wraca dobry nastrój i ochota na zabawę. Z kolei ukochana kołysanka pomaga dziecku wyciszyć się, uspokoić i zasnąć. Jest to też duże ułatwienie dla rodziców, którzy miewają problemy z położeniem dziecka wieczorem do łóżeczka.

Bardzo często rodzice śpiewają swoim dzieciom piosenki, które były im śpiewane. W ten sposób przechodzą ona z pokolenia na pokolenie, stając się rodzinną piosenką. To bardzo ładna i wzruszająca tradycja. Jeśli natomiast komuś brakuje pomysłów co śpiewać córeczce albo synkowi może kupić jedną z wielu płyt dla dzieci. Nawet różni znani artyści bardzo chętnie komponują i śpiewają dla dzieci. Powstają piękne piosenki, których słuchają chętnie nie tylko dzieci, ale również rodzice.

Wiele dzieci lubi tańczyć do znanej im muzyki. To bardzo dobra zabawa nawet dla całej rodziny. Poza tym są to pierwsze próby przed wszystkimi zabawami i balami, które czekają nasze pociechy w przedszkolu i szkole.

Categories
Tags
Share a Comment

Najnowsze komentarze

    zobacz

      DENTestetica Kraków - oficjalna strona centrum stomatologicznego, specjalizujcego się w nawet najtrudniejszych przypadkach.
      dentestetica.pl