Młode matki

27 kwietnia, 2014

Rodząca dziecko nastolatka to w dzisiejszych czasach coraz częstszy widok. Wiele osób będących świadkiem takiej sytuacji stwierdza, iż dzieci mają dzieci. Przyznać należy, że jest w tym stwierdzeniu sporo racji, nastoletnie matki często nie są wystarczająco przystosowane do dorosłości oraz obowiązków wynikających z macierzyństwa.

Ogólnie wiadomo, że wczesna młodość to przede wszystkim czas zabawy i radości, spotkań z przyjaciółmi i znajomymi, w rzeczy samej trudno się więc dziwić, że nastolatki często nie potrafią znaleźć w sobie instynktu macierzyńskiego. Warto jednak dodać, że wiele dziewczyn wraz ze zbliżającym się rozwiązaniem w swoisty sposób dojrzewa emocjonalnie, przygotowując się jednocześnie do macierzyństwa. Co ważniejsze, wiele młodych matek potrafi połączyć życie zawodowe z rodzinnym, stwarzając tym samym dziecku ciepły i bezpieczny dom.

Bez wątpienia istotną rolę w tej kwestii odgrywa przyszła babcia, która wciąż pozostaje matką, a tym samym posiada swoisty obowiązek moralny realizowania zadań macierzyńskich. Faktem jest, że najbardziej wyjątkowe i niezapomniane chwile związane z dzieckiem dotyczą pierwszych miesięcy lub lat malucha, nie mniej jednak matczyna miłość i pomoc jest obecna w życiu dziecka przez cały czas, nawet wtedy, gdy potomek dorośnie, dojrzeje i w pełni się usamodzielni.

Categories
Tags
Share a Comment