Kobiety nadal dyskryminowane

3 kwietnia, 2014

Jeżeli przyjrzymy się danym statystycznym o poziomie bezrobocia w naszym kraju, z łatwością zauważymy, że nadal to kobiet jest więcej na bezrobociu, niżeli mężczyzn. Dzieje się tak dlatego, ze pracodawcy nie chcą zatrudniać młodych matek, które z powodu chorób swoich dzieci, często muszą korzystać ze zwolnienia lekarskiego, bądź urlopu, jak również często korzystają z wcześniejszych zwolnień z pracy.

Pracodawcy często sądzą i argumentują brak zatrudniania młodych kobiet, faktem iż, młode matki nie do końca poświęcają się pracy, będąc myślami przy swoich dzieciach. Jest to jednak nieprawda, bowiem to właśnie kobiety bardziej przykładają się do swoich obowiązków, wyznaczają jasne cele i starają się sprostać wszelkim oczekiwaniom swojego pracodawcy, bowiem to im najbardziej zależy na pracy oraz płacy z tego tytułu.

Zatem stan faktyczny z Głównego Urzędu Statystycznego jest tylko dowodem na dyskryminację oraz nietolerancje wobec kobiet, które są matkami i pragną zarabiać na utrzymanie swojej rodziny. Mało tego kobiety, które już pracują, są często wyłączane z ważnych zadań, są przenoszone na niższe stanowiska pracy, zaś po zakończeniu się tak zwanego urlopu macierzyńskiego najczęściej otrzymują wypowiedzenie z pracy.

Mimo krytyki i buntu społeczeństwa, pracodawcy dalej źle traktują swoje pracownice. Niechęć do młodych matek oraz kobiet w ciąży utrzymuje się na ciągle wysokim poziomie, na co polskie społeczeństwo nie ma zbyt dużego wpływu. Jedynym wyjściem z sytuacji jest samodzielność matek polek, które na taki stan rzeczy nie pozostają obojętne i decydują się na zakładanie własnych działalności gospodarczych.

Categories
Tags
Share a Comment