Kiedy za oknem szaro, zimno i ponuro, czyli sposoby na spędzanie jesiennych wieczorów

3 listopada, 2014

Każdy wie jak długie i nudne bywają jesienne wieczory, a kiedy za oknem pada deszcz, jesteśmy zmuszeni zostać z naszymi dziećmi w domu. Nie możemy im zapewnić zabaw na świeżym powietrzu, toteż powinniśmy zagwarantować im nieco rozrywki w domu.

Niestety coraz częściej łapiemy się na tym, ze nie mamy wolnego czasu dla naszych dzieci, w świecie gonitwy za pracą i karierą, dzieci odstawiane są na boczny tor, dlatego spróbujmy poświęcić im nieco więcej czasu.

Wystarczy, że usiądziesz wygodnie z dzieckiem w jego pokoju, razem pooglądacie książeczki, poukładacie klocki, a wasze dziecko będzie zachwycone. Czasem bowiem nie ważne jest co robicie ze swoimi dziećmi, lecz że w ogóle spędzacie z nimi wolny czas. Zaś jesienne, długie wieczory to odpowiednia pora na spędzenie jej ze swoimi pociechami.

Jeżeli zaś chcecie połączyć zabawę z porą roku, warto w słoneczne dni zebrać kolorowe liście, kasztany, jarzębinę i żołędzie, zaś gdy za oknem spadnie deszcz, wy będziecie mogli z dobroci jesieni wyczarować ufoludki, zwierzątka oraz piękne bukiety z liści.

Pamiętajmy zatem, że czas spędzony z naszymi dziećmi jest najważniejszy i bezcenny. Dlatego poświęćmy im przynajmniej godzinkę każdego wieczora, a one odpłacą nam się uśmiechem i swoją miłością.

Categories
Tags
Share a Comment