Co zrobić, kiedy dopada nas przygnębienie i melancholia?

3 kwietnia, 2014

melancholiaKażda z nas wie, jaką rewolucją oraz zmianą przyzwyczajeń i stylu życia, jest urodzenie się dziecka. Kiedy bowiem zostajemy na urlopie macierzyńskim, bądź urlopie wychowawczym w domu, często dopada nas stan przygnębienia i melancholii. Jeszcze częściej zaś taki stan nas dosięga, kiedy zaczyna się jesień, kończy czas letnich spacerów i codziennych igraszek na podwórku. Jesienią bowiem większość czasu z naszymi dziećmi spędzamy w domu, a gdy któreś z nich się rozchoruje, jesteśmy uziemieni na dobre.

Przed urodzeniem się dziecka, jeszcze przed zajściem w ciąże, nasze życie wyglądało inaczej, często wychodziliśmy z przyjaciółmi, chodziliśmy do pubu i na dyskoteki, toteż urodzenie się dziecka diametralni e zmienia harmonogram naszych dni i wieczorów. Niegdyś o godzinie dziewiętnastej dopiero wychodziłyśmy z domu, a nasz dzień kończył się grubo po północy, teraz dziewiętnasta to godzina snu naszego maleństwa, a i my zmęczeni po całym dniu i znużeni codziennością, opadamy zupełnie z sił.

W poniższym artykule spróbujemy przekazać wam drogie mamy kilka sposobów na nudę oraz melancholię i codzienność, aby wasze dnie spędzane z dziećmi również były ciekawe i zabawne. Pierwszą i podstawową sprawą jest zaakceptowanie takiego stanu rzeczy i przyzwyczajenie się, że to dziecko jest w obecnej chwili ważniejsze od siebie samej, po drugie zaś dobrze jest dobrze zaplanować cały dzień, aby był on bogaty w spacery, wyjścia na basen, wyjścia do bawialni, jak również spotkania towarzyskie z innymi mamami i ich pociechami. Gdy zaś nasze maleństwo zachoruje postarajmy się znaleźć dla siebie i niego ciekawe zajęcie w domu, aby również w ciemne i pochmurne dni wam się nie nudziło.

Zadbajmy również o to, aby wygospodarować sobie jedno popołudnie tylko dla siebie, kiedy to możecie iść na ploteczki z przyjaciółmi, bądź zapisać się na zajęcia aerobiku. Porozmawiajcie o tym  z mężem, z pewnością dojdziecie do porozumienia, a mąż z miłą chęcią spędzi jedno popołudnie tylko z dziećmi, abyście mogły spędzić kilka godzin po za domem.

Categories
Tags
Share a Comment