Co to jest homeopatia?

28 sierpnia, 2015

Homeopatia jest naturalną metodą leczenia, która ma bardzo wielu zwolenników, ale także wielu przeciwników. W leczeniu homeopatycznym nie stosuje się “zwykłych” tabletek, ale małe kuleczki, które zawierają znikome ilości leczniczej substancji. I to właśnie to, że leczenie homeopatyczne polega na aplikowaniu bardzo rozcieńczonych leków, budzi wiele konktrowersji. Bo jak roślinka, której prawie nie ma, może skutecznie leczyć?

A jednak może! Ponieważ w homeopatii chodzi o coś zupełnie innego, niż w medycynie konwencjonalnej. Żeby zrozumieć homeopatię, trzeba zapomnieć o dotychczasowym toku myślenia obowiązującym w “normalnym” leczeniu, otworzyć się na nowe i zaufać naturze. Podstawowa różnica między medycyną konwencjonalną o naturalną jest taka, że ta pierwsza likwiduje tylko objaw choroby, natomiast druga stara się dotrzeć do źródła problemu. I tak na przykład jeśli kogoś boli głowa i weźmie paracetamol, to zlikwiduje ból głowy, który jednak powróci, jak tylko tabletka przestanie działać. W przypadku leczenia naturalnego, lek zlikwiduje podstawę bólu, którą może być np. za niskie, albo za wysokie ciśnienie.

Kolejna sprawa to to, że homeopatia traktuje pacjenta jako całość, a nie jedynie jako chorobę. Bierze się tu pod uwagę nie tylko kondycję fizyczną, ale także psychiczną, emocjonalną człowieka i dopiero łącząc to wszystko próbuje dotrzeć do przyczyny choroby.

Należy także pamiętać, że leki homeopatyczne podaje się inaczej, niż chemiczne. Między podaniem leku a posiłkiem musi być co najmniej pół godz. odstępu, leki podaje się na plastikowych łyżeczkach i należy chronić je od słońca i zbędnego promieniowania.

Categories
Tags
Share a Comment